امروزه گرین وال مصنوعی (دیوار سبز مصنوعی) به دلایل مختلف مورد توجه معماران داخلی و کاربران قرار گرفته است، از یک سو نگهداری آسان نسبت به انواع دیگر گرین وال، عدم نیاز به آبیاری، عدم حساسیت به انواع آفات و بیماری ها و تمیزی محیطی و از سوی دیگر نصب سریع و آسان دیوار سبز مصنوعی را به گزینه ای مطلوب برای کاربران تبدیل نموده است، گرین وال مصنوعی همانند خزه سبز نیاز به آبیاری و نگهداری خاصی ندارد و حتی می توان از آن در سازه های پالوداریوم و روف گاردن استفاده نمود، به دلیل عدم نیاز به سموم آفت کش و هرس، همچنین عدم برگ ریزی مانند دیوار سبز و پذیرش جانوران موذی قابلیت استفاده موثری در محیط های تمیز مانند بیمارستان ها، رستوران و آشپزخانه ها را دارد، گرین وال مصنوعی همچنین می تواند به خوبی در برابر نور خورشید از خود مقاومت نشان دهد به همین دلیل می توان در نماهای بیرونی (Uotdoor) از آن بهره گرفت، این نوع از دیوار سبز نسبت به دیوار سبز طبیعی از ضخامت کمتری برخوردار می باشد بنابراین به سادگی می توان از آن برای راهرو های کم عرض نیز استفاده نمود، گیاهان مصنوعی بکار رفته در سازه را می توان با مواد شوینده ساده به آسانی نظافت کرد، گرین وال مصنوعی را به آسانی می توان با نمای چوبی ساختمان ترکیب نمود و از چوب ترموود نیز برای قاب دور گرین وال مصنوعی استفاده کرد،گیاهان مصنوعی بکار رفته در دیوار سبز مصنوعی می تواند از هر نوع و ترکیبی باشد و خوشبختانه محدودیتی در زمینه شکل، رنگ و اندازه وجود ندارد. دیوار سبز مصنوعی را به آسانی می توان در ساخت آلاچیق چوبی نیز بکار گرفت و در قسمت های مختلف آن نصب کرد

خرید گرین وال مصنوعی - خرید دیوار سبز مصنوعی
خرید گرین وال مصنوعی - خرید دیوار سبز مصنوعی
خرید دیوار سبز - خرید گرین وال

دیوار سبز مصنوعی یک سازه عمودی است که از پانل های به هم پیوسته گیاهان مصنوعی تشکیل شده است. دیوارهای سبز مصنوعی با کیفیت بسیار بالا، نگهداری آسان و با ماندگاری طولانی هستند، با این حال در نظر بگیرید که گیاهان مصنوعی با کیفیت پایین می توانند بیش از حد براق و مصنوعی به نظر برسند.

آن‌ها معمولاً توسط نر و مادگی در قسمت‌هایی با هم قرار می‌گیرند، با ثابت کردن پشت هر پانل به سطح دیوار با پیچ یا بست (بسته به سطح شما) متصل می گردند.

دیوارهای سبز مصنوعی چندین مزیت نسبت به استفاده از گیاهان واقعی دارند (در ادامه بیشتر به این موارد خواهیم پرداخت). آنها را می توان برای پروژه های مسکونی و تجاری مورد استفاده قرار داد و از آن لذت برد.

در پایان، اگر یک دیوار خالی دارید دیوارهای سبز مصنوعی گزینه‌ای کم هزینه و جذاب هستند.

نمونه پروژه اجرای گرین وال مصنوعی ( خرید دیوار سبز مصنوعی) توسط تیم BLUEWOODS

خرید گرین وال مصنوعی - خرید دیوار سبز مصنوعی
خرید گرین وال مصنوعی - خرید دیوار سبز مصنوعی
خرید گرین وال مصنوعی - خرید دیوار سبز مصنوعی
خرید گرین وال مصنوعی - خرید دیوار سبز مصنوعی
خرید گرین وال مصنوعی - خرید دیوار سبز مصنوعی
خرید گرین وال مصنوعی - خرید دیوار سبز مصنوعی
خرید گرین وال مصنوعی - خرید دیوار سبز مصنوعی

گرین وال مصنوعی یا چمن مصنوعی

شاید شما در مورد دیوار سبز مصنوعی و یا چمن مصنوعی تزئینی تردید داشته باشید که کدام بر روی دیوار بهتر، ماندگارتر و زیباتر خواهد بود، پاسخ در نوع اتصال و استفاده از آن می باشد، بسته به طراحی پروژه از هردو می توان بهره گرفت، البته چمن مصنوعی تزئینی هم به صورت تایلی  و هم به صورت رولی در بازار موجود و قابل عرضه می باشد، از نظر ظاهری تنوع دیوار های سبز بیشتر است و بیشتر از چمن مصنوعی قابل ترکیب شدن با گل و بوته های مصنوعی را دارا می باشد همچنین نظافتدیوار سبز مصنوعی تا حدود زیادی آسانتر می باشد

ویژگی های مهم در هنگام خرید گرین وال مصنوعی(دیوار سبز مصنوعی)

این نوع سازه ها نیز دارای ویژگی های مخصوص به خود هستند که به به آن اشاره می گردد

 • سهولت نگهداری گرین وال مصنوعی:

مهمترین ویژگی سازه های گیاهی مصنوعی سهولت در نگه داری از آنها می باشد

 • نصب سریع و آسان دیوار سبز مصنوعی

این نوع سازه تقریبا هیچ گونه زیر سازی نیاز ندارد و به آسانی قابل نصب می باشد.

 • جابجایی آسان سازه

سازه گرین وال مصنوعی را می توان به کمک کارشناسان نصب از مکانی به مکان دیگر به آسانی منتقل نمود

 

فیلم پروژه های انجام شده دیوار سبز توسط تیم ما

دلیل محبوبیت دیوار سبز مصنوعی چیست؟

شاید شما هم از آن دسته از علاقه مندان به فضای سبز باشید که امکان رسیدگی مداوم به گیاهان طبیعی خود را نداشته باشید، و یا اینکه الزامات بهداشتی کسب و کار شما استفاده از سموم، خاک و گیاهان را برای شما منع نموده باشند، بنابراین تصمیم دارید به جای دیوار سبز طبیعی از گرین وال مصنوعی بهره ببرید، باید بگوییم که تصمیم شما کاملا درست می باشد، نگهداری دیوار سبز مصنوعی بسیار آسان می باشد، به نور و آبیاری نیاز ندارد و در هر مکان امکان نصب آن وجود دارد.

دیوار سبز تایلی

بی تردید پر مصرف ترین دیوار سبز موجود در ایران انواع تایلی آن می باشد، زیرا علاوه بر مقاومت بالا در برابر نور خورشید ، مقاومت در برابر سایش و تنوع بالا از هزینه به نسبت کمتری نیز برخوردار می باشد. معمولا این نوع از دیوار های سبز مصنوعی تولید داخل کشورمان هستند،

مزایای دیوار سبز مصنوعی (گرین وال مصنوعی) تایلی

 • هزینه اقتصادی
 • نصب آسان
 • تنوع بالا
 • قابلیت جابجایی
 • مناسب برای محیط های داخلی و یا خارجی
 • قابلیت ترکیب با گیاهان مصنوعی

مدل های متداول دیوار سبز مصنوعی تایلی

خرید گرین وال مصنوعی - خرید دیوار سبز مصنوعی
خرید گرین وال مصنوعی - خرید دیوار سبز مصنوعی
خرید گرین وال مصنوعی - خرید دیوار سبز مصنوعی
خرید گرین وال مصنوعی - خرید دیوار سبز مصنوعی

دیوار سبز مصنوعی ترکیبی (گرین وال مصنوعی ترکیبی)

این نوع از دیوار سبز مصنوعی از ترکیب تایل و بوته های گیاهان مصنوعی تشکیل گردیده اند، برای ساخت این دیوار ها ابتدا در زیر کار سازه گیاه مصنوعی تایلی نصب و سپس بسته به تراکم کاربر وته های مصنوعی نیز به آن اضافه می گردد، اصولا هرچه تراکم بوته های مصنوعی بالاتر باشد هزینه ساخت سازه نیز افزایش می یابد.

مدل های متداول دیوار سبز مصنوعی ترکیبی

خرید گرین وال مصنوعی - خرید دیوار سبز مصنوعی
خرید گرین وال مصنوعی - خرید دیوار سبز مصنوعی
خرید گرین وال مصنوعی - خرید دیوار سبز مصنوعی
خرید گرین وال مصنوعی - خرید دیوار سبز مصنوعی

مزایای گرین دیوار سبز مصنوعی

خرید گرین وال مصنوعی - خرید دیوار سبز مصنوعی
 • استفاده در محیط های تمیز مانند بیمارستان ها
 • استفاده در محیط های فاقد نور مناسب
 • عدم نیاز به آبیاری
 • عدم حساسیت های آلرژی محیطی
 • سهولت در نگه داری
 • مقاومت مناسب در برابر نور خورشید
 • امکام استفاده در تمام مکانها
 • امکان استفاده دیوار سبز در سقف
 • عدم حساسیت به رطوبت زیاد
 • امکان جابجایی زیاد این سازه مانند دکوراسیون نمایشگاهی

هزینه خرید گرین وال مصنوعی (قیمت دیوار سبز مصنوعی)

همانگونه که اشاره گردید عمده واردات گرین وال مصنوعی از کشور های شرقی به کشور صورت می پذیرد. با توجه به محدودیت های واردات اخیر متاسفانه ورود استند و گیاهان مصنوعی به کشور محدود گردیده است. این امر موجب افزایش قیمت این قبیل دیوار سبز مصنوعی گردیده است. البته موضوعاتی مانند متراژ، تراکم و موقعیت جغرافیایی نیز بر روی قیمت اثر دارد.

دیوار سبز مصنوعی مناسب برای فضای تمیز!

به دلیل اینکه گیاهان طبیعی ممکن است تا حدودی آلاینده باشند. برای محیط هایی نظیر رستوران ها، محیط های درمانی و محیط های تمیز برای دکوراسیون می توان از این نوع گرین وال استفاده نمود.

 

خرید گرین وال مصنوعی - خرید دیوار سبز مصنوعی

خرید گرین وال مصنوعیو تمیز کردن آن!

خرید گرین وال مصنوعی - خرید دیوار سبز مصنوعی

به هر صورت گاهی نیاز است شما سازه گیاهی خود را شستشو نمایید، در این بخش ما به شما روش های مختلف نظافت دیوار سبز مصنوعی را به طور کامل آموزش می دهیم،

روش شستشو با دستمال و مواد شوینده

در این روش با یک دستمال آغشته به مواد شوینده برگ های سازه مصنوعی نظافت می گردد این روش متداول ترین روش در این دسته می باشد

روش نظافت با دوش برای دیوار سبز مصنوعی 

در صورتی که گیاهان مصنوعی گرین وال شما امکان جداسازی دارند می توان آن ها را به وسیله دوش حمام و یا اتصال سردوش به شلنگ در فضای خارجی برای نظافت استفاده نمود

روش نظافت توسط جاروبرقی

این روش برای گردگیری های روزمره کاربرد زیادی دارد و نیاز به جداسازی گیاه نمی باشد

روش شستشو با سرکه

این روش برای لکه بری هایی استفاده می گردد که با مواد شوینده معمولی قابل نظافت نباشد

نگهداری دیوار سبز مصنوعی

برای حفظ کیفیت گرین وال مصنوعی پاره ای از نکات بسیار مهم است که در ادامه به آنها اشاره می گردد،

 • در فضای خارجی در دمای بالا سازه مصنوعی را حدالمقدور در سایه نصب نمایید.
 • از شوینده های معمولی جهت نظافت دیوار سبز مصنوعی استفاده نمایید.
 • سازه را دور از مواد شیمیایی و حرارت بسیار بالا نگهدارید.
 • حتما از فروشنده معتبر ضمانت نامه دریافت نمایید.
 • دقت نمایید محصول خریداری شده از مواد خطرناک برای کودکان ساخته نشده باشد.

نکات مهم در هنگام خرید گرین وال مصنوعی

در هنگام خرید این سازه ها همواره باید به نکات ظریفی توجه نمود تا بتوان بهترین خرید را از تامین کنندگان داشته باشید که به اجمال به برخی از آنها اشاره می گردد

تامین کننده معتبر:

بسیاری از شرکت ها و تامین کنندگان تمایل به ارائه خدمات پس از فروش مناسب ندارند و پس از انجام فرآیند فروش از پشتیبانی مناسب شانه خالی می نمایند.

خرید کیفی محصول

بدیهی است با توجه به کیفیت محصول قیمت آن نیز تحت تاثیر مستقیم قرار می گیرد، بنابراین جهت دوام بیشتر گاهی بهتر است به برخی قیمت های پیشنهادی کمتر از عرف شک کنیم و برای اطمینان از کیفیت محصولات با متخصصان امر مشورت نمایید.

انتخاب مناسب محصول

همه محصولات ارائه شده ممکن است برای پروژه شما مناسب نباشند پس پیشنهاد می گردد جهت طراحی پروژه با افراد خبره مشورت نمایید، خوشبختیم که کارشناسان ما در این زمینه به صورت مشاوره رایگان در خدمت شما هستند.

گرین وال طبیعی
Green wall
خزه تثبیت شده
Moos wall

ساخت پالوداریوم

Paludarium
روف گاردن
Roof garden

سوآلات متدآول

بله، بسته به کیفیت انواع گیاهان مصنوعی تا چندین سال در مقابل آفتاب مقاومت دارد.

تنوع در گرین وال مصنوعی بسیار بالا است اما برخی از انواع آن به صورت دائمی در بازار وجود ندارد اما برخی از انواع پرطرفدار را همیشه می توان یافت.

برای دیوار پوش گاهی از الیلف چمن مصنوعی نیز بهره می گیرند، نحوه تولید چمن مصنوعی، نوع بافت و نصب آن به عنوان دیوار پوش کاملا متفاوت می باشد. 

برای نصب دیوار سبز می توان آن را ابتدا بر روی فنس پلاستیکی نصب نمود و سپس بر روی دیوار اجرا کرد، با این روش نیازی به سوراخکاری بیش از حد نمی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.