در این مقاله سعی شده تجربیات همکاران نصب را در زمینه دکوراسیون مکان های کم نور در اختیار شما مخاطبان گرامی قرار دهیم، به دلیل گسترش شهرنشینی و عدم تناسب برخی از مکان های اداری، تجاری و مسکونی با معماری روز گاهی با محدودیت شدید نور مواجه می شویم، در این شرایط شاید به مانند شرایط عادی قادر به طراحی دکوراسیون مطلوب نباشیم ولی با روش های زیر می توانیم تاثیر مثبتی بر فضای موجود از خود باقی گذاریم، از جمله مکان های کم نور می توان به زیرزمین، سرویس بهداشتی و زیر پله می توان اشاره نمود.

نکته اول: استفاده از گرین وال طبیعی به جای گرین وال مصنوعی

گرین وال مصنوعی (دیوار سبز مصنوعی) نیاز به نور خورشید ندارد و گزینه مناسبی برای محیط های کم نور می باشد، پس حتما به جای گرین وال طبیعی از آن استفاده نمایید، ضمنا گرین وال مصنوعی نیاز به نگهداری چندانی ندارد

گرین وال

نکته دوم: خزه دیواری را فراموش نکنید

خزه تثبیت شده

خزه دیواری به دلیل تثبیت خزه به شکل صنعتی نیاز به آبیاری و نور خورشید ندارد، ضمنا نگهداری آن نیز بسیار آسان می باشد، دیوار خزه ای را با نام موس وال، خزه تثبیت شده، خزه سبز نیز می شناسند.

نکته سوم: در دکوراسیون خود از آینه بهره ببرید

آینده علاوه بر زیبایی قادر است با انعکاس نور روشنایی محیطی را چندین برابر افزایش دهد، بهتر است آینه را نزدیک منافذ خروجی، نورگیر و یا روشنایی ها قرار دهید، در تاثیر آینه شک نکنید!

خزه سبز

نکته چهارم: رنگ روشن در فضا استفاده نمایید

ترکیب رنگ روشن در فضا و چیدمان بسیار تاثیرگذار می باشد، علاوه بر دیوار ها ملزومات را نیز می توانید از رنگ روشن انتخاب نمایید، استفاده از چوب ترموود طرح راش به دلیل رنگ روشن آن در دکوراسیون های چوبی در محیط های کم نور پیشنهاد می گردد!

نکته پنجم:از پرده های روشن استفاده نمایید!

پرده های روشن در محیط های تاریک بازتاب دهنده نور پیرامونی می باشند، استفاده از پرده های روشن نور محدود منافذ را به خوبی بازتاب می دهند.

نکته ششم: پالوداریوم را فراموش نکنید!

پالوداریوم

پالوداریوم در واقع ترکیبی از آکواریوم، خشکی، گیاهان و حتی جانوران تشکیل شده و در صورت انتخاب صحیح هرکدام از این عناصر می توان حتی با نور کم نیز بهره مناسب را از آنها گرفت!

نکته هفتم، همه گیاهان به نور زیاد نیاز ندارند

شما می توانید از گیاهانی که نیاز به نور چندانی ندارند مانند یوکا یا پیتوس استفاده نمایید، همه گیاهان نیاز به نور فراوان ندارند. در انتخاب گیاهان متناسب برای فضای خود حتما با فروشندگان معتبر مشورت نمایید

پیتوس

نکته هشتم:از کفپوش های با رنگ روشن استفاده نمایید

خزه تثبیت شده

سرامیک های با رنگ روشن برای کفپوش می توانند گزینه مناسبی باشند همچنین می توان از قالیچه هایی با رنگ روشن استفاده نمود.

نکته نهم از شیشه های شفاف به جای شیشه های کدر استفاده نمایید

استفاده از شیشه های کدر شاید بتواند نمای بیرونی را بهبود بخشد ولی ممکن است تاثیر منفی در نور فضای داخلی داشته باشند

نکته آخر: از لامپ های هالوژن کوچک در دکوراسیون داخلی بهره بجویید

روف گاردن تهران

این لامپ ها کم مصرف و اقتصادی هستند همچنین در نور کم بسیار جلوه زیبایی دارند، آنها را تقریبا در هر جایی می توانید استفاده نمایید.

Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.