امروزه نمای بیرونی ساختمان به همان اندازه دکوراسیون داخلی اهمیت دارد، علاوه بر آن تراس مکانی خصوصی برای خانواده محصوب می گردد که بسیاری از خانواده ها ترجیه می دهند که از فضای تراس خود به عنوان یک تفرجگاه کوچک و خصوصی استفاده نمایند، تراس مناسب برای اجرای المان های مختلف معمولا از متراژ 2 متر مربع شروع می گردد، در تراس سبز علاوه بر بساط تفریح نظیر میز و صندلی، شومینه و همچنین باربیکیو از المان هایی تشکیل گردیده است که در ادامه به آنها اشاره می گردد. برای یک تراس سبز شکیل می توان از المان های مختلف دیوار سبز بهره جست. از جمله آن می توان به گرین وال طبیعی و گرین وال مصنوعی (دیوار سبز مصنوعی) اشاره نمود. به دلیل نور مستقیم خورشید در تراس سبز استفاده از خزه تثبیت شده یا موس وال توصیه نمی گردد. در ادامه به استفاده از نمای چوبی در تراس سبز خواهیم پرداخت!

گرین وال برای تراس سبز

گرین وال طبیعی را به خوبی می توان در تراس سبز استفاده نمود، استفاده از گرین وال در تراس باعث خنک شدن محیط می گردد، ضمن اینکه رطوبت و زیبایی محیطی بسیار خوبی را به محیط اعطا می نماید، آبیاری گرین وال طبیعی کاملا مکانیزه بوده و گیاهان حتما متناسب با محیط انتخاب می شود.

در کنار گرین وال می توان از فلاورباکس ها نیز به خوبی بهره جست و حتی در آنها درختچه و نهال کاشت، استفاده از سایه بان نیز در محیط های سرباز توصیه می گردد.

گرین وال

دیوار سبز مصنوعی برای تراس سبز

دیوار سبز مصنوعی

در بسیاری از مواقع به دلایل آب و هوایی، شرایط جوی و یا تغییرات فصلی امکان اسنفاده موثر از گرین وال طبیعی فرآهم نمی باشد، در این حالت می توان از سازه گیاهی مصنوعی متناسب با تراس سبز بهره جست، همانگونه که می دانید گرین وال مصنوعی به دلیل مواد بکار رفته در آن کاملا در برابر نور خورشید مقاوم می باشد، ضمنا هیچ گونه آلرژی محیطی نیز ایجاد نمی نماید.

نمای چوبی برای تراس سبز

برای جلوه بهتر دیوار سبز می توان از نمای چوبی یا چوب نما استفاده کرد. نمای چوبی را به دلیل کارایی بالا از چوب ترموود می سازند. نمای چوبی با المان دیوار سبز به خوبی ترکیب می گردد، برای کف پوش نیز می توان از چوب ترموود بهره جست.

آبنما

گرین وال-دیوار سبز

اگر تراس شما به اندازه کافی بزرگ هست حتما برای آن یک آبنما در نظر داشته باشید، آبنما را می توان با سازه پالوداریم نیز ترکیب نمود تا جلوه بسیار زیبا تری داشته باشد، البته پالاداریوم در تراس سبز باید کاملا پوشیده باشد تا در برابر شرایط محیطی مقاومت نماید

کف پوش مناسب برای تراس سبز

برای کف پوش نیز می توان از چوب بهره جیت، به غیر از چوب ترموود برای کف، از تایل های فشرده و کفپوش گرانولی نیز استفاده می گردد، کف پوش باید قابلیت نظافت بالایی داشته باشد تا به آسانی نظافت گردد.

روف گاردن
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.