یکی از نکات مهم در کیفیت گرین وال نوع گیاهان مورد استفاده می باشد. از جمله فاکتور های اصلی انتخاب گیاه می توان به موارد زیر اشاره نمود.

  • میزان نور گیاه
  • میزان آب مصرفی
  • هزینه در نظر گرفته شده
  • شرایط آب و هوایی
  • میزان سمپاشی در نظر گرفته شده
  • شکل ظاهری دیوار سبز
  • سهولت در شرایط نگهداری گرین وال
  • استفاده در فضای داخلی و یا خارجی

با در نظر گرفتن عوامل فوق می توان به طور صحیح در مورد استفاده یا عدم استفاده از یک گیاه خاص نظر داد. باید در نظر داشت برخی از گیاهان بومی کشور ایران نیستند ولی از سازگاری خوبی با محیط برخوردار می باشند. 

در ادامه به گیاهان رایج در گرین وال اشاره می گردد:

ضمنا یادآوری می گردد در صورت هر گونه سوآل با ما تماس بگیرید،

گرین وال

برگ گندمی

برگ گندمی

با نام علمی Chlorophytum comosum شناخته می شود. در ایران تقریبا در هر خانه ای یافت می شود، بسیار مقاوم می باشد و تکثیر آن راحت است. این گیاه بومی جنوب آفریقا می باشد و نگهداری از آن بسیار آسان است. 

سرخس برگ شمشیری

نام علمی این گیاه Nephrolepis exaltata می باشد. مهمترین نکته بارز این گیاه نگهداری آسان آن می باشد. این گیاه به دیوار سبز ما نمای زسبایی می بخشد و البته نیاز به رطوبت مناسب نیز دارد که نباید از آن غفلت کرد، از این گیاه در کنار نمای چوبی هم می توان بهره گرفت

سرخس برگ شمشیری

سیرپوس

سیرپوس

با نام علمی mini bulrush شناخته می شود. این گیاه بسیار آب دوست می باشد، به صورت طبیعی در تالاب ها، باتلاق، کنار نهر ها و آبگیرها رشد می کند بنابراین ریشه این گیاه را می توان در آب قرار داد و برای آگواریم نیز می توان از آن بهره جست. در گرین وال از آن در کنار حوزچه گرین وال نیز استفاده می گردد.

پتوس

این گیاه با نام علمی Epipremnum aureum تقریبا در همه جا یافت می شود، نگهداری و تکثیر آن آسان است به همین دلیل از نظر اقتصادی خیلی توجیه بالایی دارد. به نور چندان حساس نیست. رنگ برگ های آن سبز و گاهی ابلق می باشد. بسیار زود رشد بوده و خیلی زود گلدان گرین وال را می پوشاند، این گیاه برای محیط هایی که توجه کمتری به رسیدگی به گیاه دارند بسیار مناسب می باشد.

پیتوس

هوتسا

هوتسا

با نام علمی Hosta شناخته می شود. مانند سایر گیاهان که برای دیوار سبز انتخاب می گردد، دارای مقاومت بالایی می باشد، تنوع بسیار بالایی دارد ولی برخلاف برخی دیگر از گیاهان رونده نیست.

مارانتا

با نام علمی Maranta شناخته می شود. این گیاه بسیار فوق العاده بوده و همیشه‌ سرسبز  و با نشاط است. البته برخلاف برخی از انواع گیاهان گرین وال رشد چندانی ندارد، این گیاه بومی جنوب غرب آسیا می باشد و دمای بالا همچنین رطوبت زیاد را دوست دارد.

مارانتا

کروتون

کروتون

این گیاه با نام علمی Codiaeum variegatum شناخته می شود. . برگ آن از رنگهای مختلف و زیبا تشکیل شده و همیشه سرسبز است. این گیاه نیز بستر و هوای با رطوبت زیاد را دوست دارد.

Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.