امروزه صنعت گردشگری از جمله مزیت های اقتصادی کشور ما و تمام کشور های با قدمت بالا می باشد، ابتدایی ترین نیاز صنعت گردشگری مراکز اقامتی با دکوراسیون مجلل و لاکچری است، هتل ها و مراکز اقامتی به شکل عمومی دارای نیازهای ویژه ای می باشند در در سبد محصولات BLUEWOODS قرار می گیرد، از جمله مکان های مهم در هر مرکز اقامتی و هتل لابی شیک و زیبا می باشد که در مقاله لابی سبز مفصل به آن پرداخته شده است و در ادامه قصد داریم با سایر عناصر المان های طبیعی در دکوراسیون اقامتی و مسافرتی بپردازیم.

گرین وال طبیعی

همانگونه که در مقاله گرین وال اشاره گردید گرین وال هم به صورت خارجی (OUTDOOR) و هم به صورت داخلی (INDOOR) اجرا می گردد، سازه گیاهی خارجی را می توان بر روی دیوار هتل، تراس سبز و ورودی مراکز اقامتی بکار گرفت که هم جلوه زیبایی دارد و هم سایه مناسبی در محیط ایجاد می نماید در کنار آن از حفظ رطوبت محیطی و بوی مطبوع آن نباید غافل ماند، گرین وال داخلی را در راهرو ها و لاوی سبز به شکل موثری می توان بکار گرفت.

گرین وال

گرین وال مصنوعی ( دیوار سبز مصنوعی )

دیوار سبز مصنوعی

همانگونه که در بخش گرین وال مصنوعی یا همان دیوار سبز مصنوعی اشاره گردید به مانند گرین وال طبیعی از نوع مصنوعی آن می توان در محیط های داخلی و خارجی به شکل مناسب بکارگیری نمود، ضمنا برای مکان های کم نور مانند حمام و سرویس های بهداشتی نیز گرین وال مصنوعی گزینه مناسبی می باشد ولی از خزه تثبیت شده نیز می توان استفاده کرد یا با دیوار سبز مصنوعی ترکیب نمود.

نمای چوبی ساختمان ( چوب نمای ساختمان )

با توجه به بافت تاریخی ایران و محیط طبیعی این کشور استفاده از چوب نمای ساختمان به ویژه در شهر های شمالی تاکید می گردد.  نمای چوبی ساختمان علاوه بر جلوه بصری به عنوان عایق نیز عملکرد مناسبی دارد. ضمنا از آن در روف گاردن هتل نیز می توان بهره مناسب برد، برای کف پوش نیز می توان از چوب ترموود استفاده کرد، نمای چوبی را به آسانی با خزه دیواری می توان ترکیب نمود.

نمای چوبی ساختمان

پالوداریوم برای هتل!

پالوداریوم

همانگونه که در مقاله پالوداریوم اشاره گردید این سازه در واقع ترکیبی از خشکی، گیاهان و آکواریوم می باشد، علاوه بر گیاهان از موس وال یا همان خزه دیواری می توان استفاده کرد، پالاداریوم به ویژه در لاوی هتل بسیار استفاده می گردد

موس وال یا خزه دیواری

نمی توان از محصولات BLUEWOODS اشاره کرد ولی از دیوار خزه ای نام نبرد! حتما این سوآل را از خود می پرسید خزه تثبیت شده چیست؟ در قسمت محصولات کامل آن را برای مخاطبان توضیح داده ایم، خزه دیواری از تثبیت شیمیایی خزه طبیعی به دست می آید و برای فضاهای داخلی کاربرد مناسبی دارد و از آن در قاب خزه ای نیز استفاده می گردد.

دیوار سبز خزه ای

آلاچیق چوبی

ساخت آلاچیق چوبی

امروزه بسیاری از هتل آپارتمان ها از فضای محدودی برای محیط بیرونی خود برخوردار می باشند ولی حتی آنها نیز نمی توانند از یک آلاچیق چوبی شیک و لاکچری غافل شوند، برای حفظ کیفیت آلاچیق در تمام ایام سال باید حتما آن را از چوب ترموود ساخت، آلاچیق برای بام سبز هتل ها نیز کاربرد بالایی دارد!

Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.