در این بخش سعی نمودیم مشتریان عزیز را با انواع مختلف گرین وال یا دیوار سبز آشنا نماییم. لازم است یادآوری گردد مشاوره کارشناسان ما به صورت رایگان انجام می گردد. کارشناسان ما در سریع ترین زمان ممکن نسبت به بازدید از پروژه شما اقدام و سپس بهترین گزینه برای دیوار سبز را به شما پیشنهاد می نمایند.

BLUEWOODS

برند برتر گرین وال

گارانتی می کنیم!

گارانتی معتبر دیوار سبز خود را از ما بخواهید
تماس با ما

دیوار سبز نمدی

دیوار سبز نمدی

در این سیستم از کیسه های نمدی استفاده می گردد. این سیستم به خوبی جای خود را در بین علاقه مندان به گرین وال و شرکت های اجرایی باز نموده است و یکی از بهترین سیستم ها برای اجرای گرین وال می باشد. از مشخصه های بارز آن می توان به قیمت مناسب، آبیاری آسان و قابلیت کشت انواع مختلف گیاه اشاره نمود. آبیاری را می توان کاملا هوشمند سازی نمود که سهولت بکارگیری توسط کاربران را در پی خواهد داشت.

در اجرای پروژه نکته مهم این است که در صورت اجرای نامناسب احتمال نم زدگی دیوار ها وجود دارد بنابر این باید پشت سیستم به خوبی عایق گردد. یادآوری می گردد به دلیل حساسیت در اجرای پروژه دیوار سبز نمدی حتما از شرکت های معتبر یاری بجویید.

دیوار سبز مولدار یا شبکه ای

این روش نیز از متداول ترین روش های اجرای گرین وال می باشد که در کشور ما نیز بسیار متداول است. در این روش باکس های متعدد پلیمری در کنار هم بر روی یک داربست فلزی متصل می گردد. آبیاری کاملا به صورت اتوماتیک انجام می پذیرد که آسایش مصرف کنندگان را در پی خواهد داشت، زهکشی مناسب و صرفه جویی عالی در مصرف آب نیز از ویژگی های بارز گرین وال مولدار می باشد. در این روش می توان از گستره بزرگی از انواع گیاهان مانند پیتوس و سرخس استفاده نمود و بر خلاف گرین وال کابلی لازم نیست فقط به انواع گیاهان رونده امید داشت.

در زیر به مزایای گرین وال مولدار یا گرین وال شبکه ای اشاره می گردد:

  • استفاده از طیف وسیعی از گیاهان
  • صرفه جویی در آبیاری
  • عدم محدودیت در ارتفاع
  • سهولت در آبیاری به دلیل آبیاری اتوماتیک
دیوار سبز مولدار

گرین وال هیدرو پنیک

دیوار سبز هیدروپنیک

این روش به طور کلی در هیچ کجای جهان خیلی مرسوم نیست و بیشتر برای کشاورزی مدرن انجام می گردد، در این روش بستر خاک به طور کلی حذف می گردد. به دلیل محدودیت فضای رشد ریشه برای تمام گیاهان مناسب نمی باشد ولی به میزان زیادی در آب صرفه جویی می گردد.

ویژگی های دیوار سبز هیدرو پنیک

  • حذف کامل خاک
  • محدودیت در گزینش گیاه
  • قیمت گران بستر نسبت به انواع گرین وال
  • محدودیت در تامین تجهیزات پروژه
  • صرفه جویی در آبیاری

 

گرین وال کابلی

در این نوع گرین وال از گیاهان رونده برای پوشش دیوار استفاده می گردد. از نقاط ضعف این سیستم عدم امکان استفاده از گیاهان غیر رونده نظیر سرخس شمشیری می باشد. اما باید توجه داشت که قیمت تمام شده این سیستم به مراتب کمتر می باشد، آبیاری آن بسیار آسان است و برای پوشش کامل باید به گیاه فرصت رشد داد که کمی زمان می برد.

در این شکل اجرا از کابل های فولادی جهت پایه رشد گیاه استفاده می گردد و گیاه با تکیه بر آن رشد خود را ادامه می دهد.

این نوع از دیوار سبز برای ساختمان های بلند در فضای باز، ساختمان های اداری و تجاری و ستونهای باند مرتبه توصیه می گردد.

در این روش با توجه به ابعاد گرین وال فلاور باکس هایی با ابعاد مناسب تهیه شده و سپس کابلها به آن اتصال می یابد، حد اکثر ارتفاع مفید این گرین وال تا پنج متر نیز برآورد می گردد که باید شبکه کابلها به فلور باکس متصل گردد.

گرین وال کابلی
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.